Pomoc w doborze i montażu.

Sprawne projektowanie i dobór elementów z katalogu nie powinno nastręczać wielu problemów. Nie mniej staramy się wspierać wszystkich stosujących nasz system - zarówno poprzez porady i konsultacje udzie-lane telefonicznie, jak i poprzez informacje zamieszczane na naszej stronie internetowej.
Ponieważ, nic tak nie przemawia do wyobraźni, jak obserwacje gotowego i zmontowanego systemu, będziemy starać się publikować zdjęcia z kolejnych udanych realizacji.
W dziale Sklep znajdą Państwo nie tylko informacje handlowe ale, również, kompletne dane techniczne elementów i przykłady ich zastosowania.
W dziale Poradnik zamieściliśmy wiele pożytecznych informacji dotyczących budowy instalacji odgromowych w oparciu o system AntyGrom.

Proszę także mieć na uwadze, że wszelkie Wasze uwagi, a szczególnie te krytyczne, są motorem do kolejnych usprawnień systemu AntyGrom!

 

 

Wsparcie techniczne, którego udzielaliśmy dotychczas zainteresowanym opierało się w głównej mierze na darmowym oprogramowaniu GromExpert. Ten niewielki program, stworzony w naszej firmie w 2001 roku, ma już ponad 10 000 udokumentowanych użytkowników i do chwili obecnej jest jedynym takim programem na rynku. Pozwala w łatwy sposób obliczać poziom ochrony obiektów oraz jedną z najważniejszych dla projektu rzeczy - odstępy iskrobezpieczne. Z przyjemnością zauważamy, że sposób liczenia tych odstępów wg norm 62305 będzie nadal aktualny - po wprowadzeniu niewielkiej korekty współczynników ki pokazanych w Tabeli 3.
Zmiany wprowadzone przez normy PN-EN 62305 spowodują, że w pewnej części stanie się on nie kompletny. Mamy nadzieję, że starczy nam motywacji, aby w przyszłości uzupełnić go o kilka dodatkowych bloków - min. blok zarządzania ryzykiem.